Töötlus ja hooldus

Töötlus / Hooldus

Puidu hooldamine ja õlitamine

Meie ettevõtte poolt valmistatud mööbel ja teised tooted on töödeldud puiduõlidega, et kaitsta ja säilitada puitu tema võimalikult loomulikus olekus.
Õlid lasevad puidul vabalt hingata, samas kaitstes seda piisavalt UV kiirte, niiskuse, mädaniku, sinetuse ja teiste võimalike ohtude eest. Õli jätab puidule satiinmati ja läbikumava tooni, mis on niiskuskindel ja mustust tõrjuv.
Vana ja tuhmunud täispuidust mööbliese võib ka kodustes tingimustes väikese iluravi abil saada uue ja värske väljanägemise.

Näpunäiteid õlitamiseks ja lihvimiseks

Puidu pind peab enne õlitamist olema puhas ja kuiv. Vana värv või lakk tuleks eemaldada lihvides.
Õli peale kandmisel kasuta tugevat pintslit või puuvillast riidetükki. Kanna õhuke kiht õli pinnale ühtlaselt, piki puidusüüd hõõrudes.
Aiamööblile, mis jäetakse välistingimustesse on soovitatav peale kanda 2 kihti õli.
Kui mööbel muutub liiga kulunuks või tuhmiks, saab seda värskendada uue kihi õli peale kandmisega. Uus kiht õli kanna mööblile vastavalt vajadusele, soovitavalt vähemalt kord aastas.
Õlitatud lõpptulemus ei pragune, kestenda ega kooru.
Puidust tooteid soovitame õlitada 1-2 korda aastas. Õlitamine hooldab ja toidab puitu, muudab selle järk-järgult niiskusele vastupidavamaks, toob esile puidu kauni tooni ja muudab selle veelgi tugevamaks. Kui toote pind tundub kare ja kuiv või sellele on tekkinud mõni defekt, mille te soovite eemaldada, vajab toode enne õlitamist kergelt liivapaberiga lihvimist. Puit, elava materjalina imab endasse vajaliku koguse õli ja üleliigse õli tõrjub tagasi tootepinnale. Ka sel juhul tuleb enne karedad kohad liivapaberiga kergelt üle lihvida ja seejärel õlitada. Liivapaberiga lihvimisel võiks järgida puidu süümustri suunda ja lihvida pikki mustrit. Kui lauale on tekkinud kare laik või mõni muu defekt, siis saab liivapaberiga üle käia vaid selle konkreetse koha. Terve tootepinna lihvimine ei ole vajalik.

Näpunäiteid mööbli hooldamiseks

Mööbli puhastamisega on kõige mõistlikum tegeleda kohe peale selle määrdumist, siis ei ole vaev nii suur. Õlitatud pindasid puhastatakse pehme ja niiske lapiga.
Et puidust mööbel säiliks aastaid heas korras tuleb seda kaitsta vee ja liigniiskuse eest. Mööbli detailide punsumise vältimiseks on soovitatav pinnale sattunud vedelik puidult kohe eemaldada.
Talveks pole soovitatav puidust mööblit õue jäätuma jätta, sest siis võib mööblile hukatuslikuks saada vesi,
mis tungib puidu mikropragudesse, jäätub seal ja lõhub puitu.
Kui mööbli seotistes, kus on kasutatud tõmmitsaid, polte või kruvisid ilmnevad lõtkud, tuleb neid aeg-ajalt pingutada.

Regulaarne hooldus ja stabiilne keskkond tagavad puidust toodete kestvuse ja värske välimuse ning tehtud investeering jääb teid rõõmustama pikkadeks aastateks.

error: Dont copy!!
Võta Meiega ühendust!

Kirjuta Meile oma soovidest ja leiame koos unikaalsed lahendused.